Startup Vizesi ✈️

Refah seviyesinin oldukça yüksek olan Avrupa devletleri bu statülerini korumak ve ülkelerini Startup girişimci ekosistemi yönünden hep ileriye taşımak maksadıyla dünyanın çeşitli ülkelerindeki girişimcilere Startup vizesi vermektedir.

Startup vizesi veren ülkelerin başında Finlandiya, Estonya, Danimarka gibi devletler gelmektedir. EuroKiwi.eu olarak başvuru sürecinizi tam profesyonel olarak yönetmekte ve onay aldığınız takdirde oturum izni danışmanlığı ve yurt dışında şirket kurma hizmeti vermekteyiz.

Startup Vizesi Nedir 🤔

Girişimciler, özellikle teknoloji alanında çalışma sürdürenler günümüz devletlerinin gelişiminde büyük rol oynayan toplumsal gruplardır. Bu yetenekli grup üyeleri Avrupa devletlerinin her zaman ilgisini çekmektedir çünkü girişimciler ve teknoloji alanında çalışma sürdürenler sadece kendilerini geçindirmemekte; ayrıca çalışmalarını sürdürdükleri ülkelerde hızlı ve uygun maliyetle istihdam imkanı yaratabilmekte, ülkelere yatırım çekebilmekte ve yarattıkları katma değer ile ülkeye değer katmaktadır. İşte bu yönleriyle öne çıkan Startup ve teknoloji girişimlerini Avrupa devletleri kendi ülkesine davet etmektedir.

Son yıllarda birçok devlet bu Startup kurucularına oturum izni vermek için Startup Oturum Programı dahilinde kabul etmeye başlamıştır. Buna yaygın bilinen ifadeyle “Startup Vizesi” adı verilmektedir. Startup vizesi başvurusu alan ve oturum izni veren ülkelere örnek olarak Hollanda, Birleşik Krallık, Fransa, Estonya, Danimarka, İtalya, Litvanya, Kanada, Almanya, İsrail, İspanya, Portekiz, ABD ve Finlandiya verilebilir. Her ülkenin başvuruları şartlarında ve değerlendirmesinde kendi kriterleri vardır.

Startup Vizesi Nasıl Alınır 🌍

1. ADIM: Startup vizesine başvurabilmek için öncelikle Startup projeniz olmalıdır. Bu projenin detaylı ve dikkatli bir biçimde hazırlanması; başvurulacak ülkenin şartlarına uyuyor olması gerekmektedir.
2. ADIM: Projelendirme kısmı, detaylı bir araştırma sürecini ve bir ekip çalışmasını gerektirmektedir. Biz bu konuda yanınızda olan uzman ve büyük bir ekibiz.
3. ADIM: Her ülkeye özel olan prosedürlere göre istenilen evraklar hazırlanmalı ve başvuru yapılmalıdır. Bu konuda bir uzman desteği almanız önem arz etmektedir. EuroKiwi olarak sizinle çalışmaktan mutluluk duyarız.
4. ADIM: Ekibimiz projenizi değerlendirir, başvuru yapılacak ülke şartlarına göre düzenlemeler konusunda tavsiyeler yapar, size yapmanız gerekenler hususunda detaylı danışmanlık verir. Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.


Buraya tıklayarak Startup Vizesi veren ülkeleri görebilirsiniz.