Finlandiya Kuzey Avrupa’da yer alan ve Baltık Denizi kıyısında konumlanan bir ülkedir. 338 bin kilometrekarelik bir alana sahip olan bu ülke 5,5 milyon nüfusa sahiptir. Finlandiya’ya giderek orada yaşamak isteyen kişiler ise Finlandiya’da yaşamak için sebep başlığı altında verilen bilgileri merak etmektedir.

Finlandiya dünyanın en huzurlu ve en mutlu ülkeleri arasında yer alır. Bu ülkede suç oranları düşük ve sağlık hizmetleri kalitelidir. Ayrıca ülke içerisinde yer alan eğitim modeli diğer ülkeler tarafından da beğeniyle karşılanmaktadır. Ülkenin resmi dili ise Fince ve İsveççe’dir.

Neden Finlandiya’da Yaşamalısınız?

Finlandiya’da yaşamak, günümüzde pek çok kişinin hayalidir. Bu ülkede yaşamanız için sizlere şu sebepleri sayabiliriz:

  • Finlandiya dünyanın en mutlu ülkeleri arasında yerini almıştır.
  • Eğitim, sağlık ve güvenlik son derece gelişmiştir.
  • Ülke topraklarının %70’i ormanlarla kaplıdır. Ayrıca bu ülkede ücretsiz su olanakları bulunur.
  • Her çocuk için 17 yaşına ulaşana kadar ödenek sağlanır.
  • Çalışma saatlerinin rahat olması nedeniyle aileler birbirleri ile daha fazla zaman geçirebilirler.

Yukarıda verilen bu sebepler ve daha fazlası kişilerin Finlandiya’ya yerleşmek istemesini sağlar.

Finlandiya’da Yaşam Haklarınız Nelerdir?

Finlandiya’da yaşam nasıl sorusu birçok kişi tarafından sorulur. Finlandiya’da yaşayan insanlar, diğer ülkelere kıyasla çok daha fazla hakka sahip olabilmektedir. örneğin Finlandiya’da ikamet eden kişiler internet kullanım hakkına sahiptir. internete erişimi olmayan kişilere zorunlu olarak yüksek hızlı internet bağlanmaktadır.

Finlandiya’da eğitim oldukça gelişmiştir. Bu bağlamda Avrupa vatandaşları eğitime ücretsiz bir şekilde ulaşabilmektedir. Ayrıca yeni doğan bebekler için ailelerine her ay 100 Euro ödenek sağlanır. Bu ödenek, çocuk 17 yaşına gelinceye kadar artarak devam eder. Tüm bunların yanı sıra Finlandiya’da yaşayan kişilerin su gibi temel tüketim birimlerine ücretsiz bir şekilde eriştiği bilinir.

Finlandiya’da Eğitim, Ulaşım ve Güvenlik

Finlandiya’da yaşam koşulları oldukça rahat ve güvenlidir. Finlandiya’da eğitim tamamen ücretsizdir ve öğrenciler günde en fazla 4 saat eğitim görür. Ülkedeki üniversitelerde ise çok sayıda bilim insanı yetiştirilir. Ayrıca diğer dünya ülkeleri de Finlandiya’daki eğitim sistemini beğeniyle karşılamaktadır.

Finlandiya’da ulaşım ağı da oldukça gelişmiştir. Finlandiya’da tüm noktalara tren ve otobüsle ulaşmak mümkündür. ayrıca çevre şehirlere havayolunu kullanarak ulaşabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Finlandiya dünyanın en güvenli ülkelerinden bir tanesidir. Bu nedenle ülkede polise duyulan saygı ve güven çok fazladır.

Finlandiya’da Yaşam Maliyeti

Finlandiya yaşam maliyeti oldukça düşüktür. Ülkede asgari ücretli bir personel 2200 Euro’dan fazla maaş alır. Bir aylık kira masrafı ise ortalama 724 Euro olarak bilinir. Ülke içerisinde yer alan ürünlerin fiyatını göz önünde bulundurursak alım gücünün bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ülkede çalışan vatandaşların büyük çoğunluğu asgari ücretten fazla maaş almaktadır.

Finlandiya Startup Vizesi 🇫🇮

Pek çok kişi Finlandiya’da yaşamak ve orada bir girişimde bulunmak istemektedir. Finlandiya, Startup ve Girişimci Vizesi ile gelen kişilere girişimde bulunma fırsatı verir. Sizler de EuroKiwi.eu danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak bu vizeye sahip olabilir ve Finlandiya’da dilediğiniz iş kolunda girişimde bulunabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayın.